Itt vannak a kéznagyságú robothangyák
Kéznagyságú, 3D-val nyomtatott hangyák lehetnek a jövő gyári munkásai.
Kéznagyságú, 3D-val nyomtatott hangyák lehetnek a jövő gyári munkásai.
Pár évtized múlva akár 2 milliárddal is többen lehetünk a Földön, a növekvő embertömeg ellátása élelmiszerrel pedig mind nehezebb feladat elé állítja a világ országait. Mivel etessük az embereket? Bogarakkal, esetleg laboratóriumi körülmények között létrehozott élelmiszerrel? Netalán városi üvegházak szolgálják majd ki az élelmiszerigényünket? Vagy egyszerűen dobjunk ki kevesebb élelmiszert, így több marad a többieknek?
A 3D nyomtatás egy különleges végeredményét mutatja az alábbi videó.
A 3D nyomtatási láz újabb elképesztő eredménye a szuperolcsó műanyag autó.
A 3D nyomtatás hamarosan piacra kerülő újdonsága akár a közeljövő fontos konyhafelszerelése is lehet.
Egy munkahelyi balesetben súlyos sérülést szenvedett munkás hiányzó koponyacsontját 3D nyomtatás segítségével pótolták, így lehetővé téve teljes felépülését.
Az eddigi 3D nyomtatók csupán egy- vagy kétféle műanyaggal dolgoztak. Egy Kickstarter-projekt forradalmi változást hozhat ezen a téren.
Pizza, marhasült, családi ház, és még néhány érdekesség.
Egy fiatal nő olyan 3D nyomtató eszközt fejlesztett, amivel tetszőleges színekben lehet sminket előállítani.
Néhány óra kell egy 200 négyzetméteres ház 3D nyomtatásához. Sanghajban már állnak ilyen épületek, amikhez ipari hulladékot és sittet használnak fel. Darabonként 5 ezer dollárnál kevesebbe kerülnek, így felére csökkenhetnek az építési költségek.
3D-kütyü-simogató nyílik két napra Budapesten. Ha érdekli a 3D-szkennelés és -nyomtatás, menjen el, próbálja ki saját kezűleg.